Manyas Hukuk Bürosu, ofiste hukuki danışmanlık hizmeti vermenin yanında başka ülke veya şehirde olan ya da vakit bulamadığı için hukuk büromuza gelemeyen kişiler için de online hukuki danışmanlık hizmetlerini internet üzerinden vermektedir. Özellikle Covid-19 sürecinde danışmanlık faaliyetlerini online olarak yürütmektedir.  

Avukatın bilgi ve birikimini, profesyonel olarak görüşünü açıkladığı danışmanlık hizmetinde emeğinin karşılığını ücret olarak alması yasa ve hakkaniyet gereğidir. Bunun yüz yüze veya internet ortamında olması arasında bir fark yoktur. 

Online hukuki danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilerin, randevu için WhatsApp (+90 542 379 73 00) üzerinden iletişime geçilmesi gerekmektedir. Randevu için iletişime geçtiğinizde Ad, Soyad ve konu hakkında kısa bilgi vermeniz gerekmektedir. Danışmanlık ücretini belirtilen hesaba ödedikten sonra  incelenmesini istediği belge veya dokümanlar var ise bunları toplantı saatine en az 1 saat kala WhatsApp  veya biz@manyasandpartners.com adresi aracılığı ile bizlere ulaştırmanız gerekmektedir. 

Online Danışmanlık Görüşmesinin Yapılacağı Ortamı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Görüşme esnasında sessizliğin sağlanması ve korunması önemlidir. Bu nedenle odada televizyon, müzik çalar ve benzeri elektronik aletlerin kapalı olması dikkatinizin dağılmaması ve görüşmenin verimli geçmesi için gereklidir. 

Tıpkı yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi online görüşmelerde de gizlilik ve mahremiyet, sağlanması gereken temel bir koşuldur. Konuşulanların başkaları tarafından duyulmasını önlemek amacıyla görüşme yapılacak odada gerekli düzenlemelerin önceden yapılmış olması önemlidir. 

Görüşmelerin bölünmemesi amacıyla odaya girip çıkan insanlar olmamasına yönelik önlemler alınmalı; cep telefonunun tamamen kapalı ya da sessize alınmış ve uzak bir yerde tutulması konusunda gereken özen gösterilmelidir. 

Online Hukuki Danışmanlık Görüşmeleri İçin Gereken Teknik Altyapı Nedir? 

Online Hukuki Danışmanlık için hızlı bir İnternet bağlantısı ve Microsoft Teams programın kurulu olduğu bir bilgisayar, tablet ya da cep telefonu gerekmektedir.  

Microsoft Teams programını indirmek için tıklayın

Online Hukuki Danışmanlık Görüşmeleri İçin Genel Bilgilendirme ve Uyulması Gereken Kurallar 

  1. Online Hukuki Danışmanlık hizmeti görüntülü ve sesli olarak Microsoft Teams programı üzerinden yapılır. 
  2. Online Hukuki Danışmanlık görüşmeleri ofisimizde gerçekleşen diğer görüşmelerle aynı standartlarda uygulanmakta olup görüşme süresi 30 dakika ile sınırlıdır.  
  3. Online Hukuki Danışmanlık görüşmeleri ofisimizin çalışma gün ve saatleri içinde gerçekleştirilir.  
  4. Randevunuzu iptal etmeniz gerektiği durumlarda, en geç online görüşmenizin 24 saat öncesinde iptal etmeniz halinde ücret iadesi almanız mümkündür. 
  5. Online Hukuki Danışmanlık görüşmeleri ofisimizde gerçekleşen diğer görüşmelerle aynı standartlarda uygulanmakta olup ödemelerin nasıl yapılabileceği ve randevu ile ilgili ofisimize ait online danışma hattı olan 0542 379 73 00 numaradan bilgi ve randevu alabilirsiniz. 
  6. Danışan, ofisimizden yüz yüze ya da online görüşme hizmeti almayı kabul etmesi halinde, görüşmelerin sesli ya da görüntülü kaydını izinsiz olarak almayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. 
  7. Yapılan görüşmelerde gizlilik prensibine bağlı kalınmakta ve etik ilkelerle ilgili kurallar izlenmektedir. Avukat, danışan tarafından paylaşılan tüm bilgileri bu gizlilik kuralları doğrultusunda saklı tutmakla yükümlüdür.