Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı

 

Yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı mevzuatında 2018 yılında önemli değişiklikler yapılmış olup yatırımcıların Türk vatandaşlığı kazanması alanında başvuru ve esaslar belirlenmiştir.

250.000$ lık gayrimenkul yatırımı yapan yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de vatandaşlık alabilirler.

Bunun için satın alınacak gayrimenkulü üç yıl boyunca satmamayı taahhüt etmek yeterlidir. Yabancı Yatırımcının eşi ve 18 yaşından küçük çocukları da vatandaşlık hakkından yararlanabilir.

Manyas Hukuk Bürosu, Gayrimenkul yatırımı yaparak Türkiye’de vatandaşlık almak için tapunun devir aşamasından başlamak üzere alınacak gayrimenkulün değer tespitine, ikamet izni alımından vatandaşlık başvurusunun yapılmasına ve sonrasında vatandaşlık alımına kadar resmi dairelerdeki tüm işlemleri titizlikle takip ederek, kanunlara, yönetmeliklere uygun olarak yürütmektedir.

 

 

 

SİZİN İÇİN BURADAYIZ

İletişime Geçin

Online Danışmanlık

Manyas Hukuk Bürosu, ofiste hukuki danışmanlık hizmeti vermenin yanında başka ülke veya şehirde olan ya da vakit bulamadığı için hukuk büromuza gelemeyen kişiler için de online hukuki danışmanlık hizmetlerini internet üzerinden vermektedir. Özellikle Covid-19 sürecinde danışmanlık faaliyetlerini online olarak yürütmektedir.
Open chat
Sizin İçin Buradayız
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim? :)