Av. Hatice Özcelik

Uygulama Alanları

Ticaret Hukuku, Sözleşme Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku, İdare Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Sınai Mülkiyet Hukuku, Fikri Haklar ve Kat Mülkiyeti

İletişim

Bağdat Caddesi No:464 Suadiye Kadıköy / İstanbul hatice.ozcelik@manyasandpartners.com

Avukat Hatice Özçelik Marmara Hukuk Fakültesi mezunudur. Uluslararası Ticaret Hukuku alanında İngiltere’de yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Ticaret Hukuku, Sözleşme Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku, İdare Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Sınai Mülkiyet Hukuku, Fikri Haklar ve Kat Mülkiyeti alanlarında avukatlık ve danışmanlık tecrübesine sahiptir.

Hatice Özçelik Kentsel Dönüşümün başlangıcından itibaren Türkiye’nin lider inşaat firmalarına hukuki danışmanlık yapmaktadır. Kentsel Dönüşüm Hukukunda riskli yapı ve riskli alan bazında; siteler, kat malikleri, yerli ve yabancı yatırımcılar ile inşaat şirketlerine hizmet vermiştir. Kentsel Dönüşüm Hukukunun hem adli yargı hem de idari yargıda görülen davalarının yürütülmesinde müteahhit, malik ve yatırımcı tarafında önemli tecrübelere sahiptir. Arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri ve diğer inşaat sözleşmelerinin hazırlanması ve sözleşmelerin müzakeresi başta olmak üzere kentsel dönüşüm süreci başından sonuna kadar yürütülmesinde önemli tecrübelere sahiptir.

Doktora çalışması devam etmekte olup Medipol Üniversitesi Yüksek Okulunda ders vermektedir.

Ayrıca İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezinde Kentsel Dönüşüm ve İdare Hukuku alanlarında ders vermiştir.

 


Bana Ulaşabilirsiniz

SİZİN İÇİN BURADAYIZ

İletişime Geçin

Online Danışmanlık

Manyas Hukuk Bürosu, ofiste hukuki danışmanlık hizmeti vermenin yanında başka ülke veya şehirde olan ya da vakit bulamadığı için hukuk büromuza gelemeyen kişiler için de online hukuki danışmanlık hizmetlerini internet üzerinden vermektedir. Özellikle Covid-19 sürecinde danışmanlık faaliyetlerini online olarak yürütmektedir.
Open chat
Sizin İçin Buradayız
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim? :)