YABANCI BAYRAKLI TEKNENİN TÜRK BAYRAĞINA GEÇİRİLMESİ/YURT DIŞINDA ŞİRKET KAPANIŞI/TASFİYESİ/GEMİ TESCİLİ VE SİLİNMESİ

YABANCI BAYRAKLI TEKNENİN TÜRK BAYRAĞINA GEÇİRİLMESİ/YURT DIŞINDA ŞİRKET KAPANIŞI/TASFİYESİ/GEMİ TESCİLİ VE SİLİNMESİ

27.11.2020

27/01/2017 tarihinden önce iktisap edilmiş olan, yurt dışında bulunan veya yabancı bayrak çekilmiş gerçek ve tüzel kişilere ait yat, kotra ve özel tekneleri Türk Bayrağına geçirmek mümkün.

Siz de 27/01/2017 tarihinden önce iktisap edilmiş olan yabancı bayraklı yat, kotra ve özel tekneni varsa Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın; Yurt Dışında Bulunan veya Yabancı Bayrak Çeken Teknelerin Türk Bayrağına Geçişine İlişkin Tebliğ’i kapsamında Türk Bayrağına geçirebilir, kendi adınıza kayıt ve tescilini gerçekleştirebilir, böylelikle serbest dolaşım hakkı elde edebilirsiniz.

Teknenin Türk Bayrağına geçirildikten sonra yurt dışında kurulmuş olan şirketlerin amaçlarının ortadan kalkması ile birlikte tasfiye ve kapanış işlemlerinin yapılması ileride bu şirketlerle ilgili bir sorumluluğun ortaya çıkmaması açısından önemlidir. Örneğin tekne, yat gibi deniz araçlarının maliki olarak işlev gören bir şirketin, tekne satıldıktan sonra en kısa sürede kapanışının yapılması gerekir. Şirket kapatılmadığı takdirde vergi sorumluluğu ve bulunduğu ülkeye bağlı olarak şirkete ilişkin diğer bildirim sorumlulukları devam eder.

 

Global iş ortaklarımız sayesinde tüm dünyada kurulmuş olan şirketlerinizin kapanış işlemlerinde size destek olabiliriz.

 

Aşağıdaki ülkeler faaliyet yürüttüğümüz ülke ve eyaletlerden sadece bazılarıdır:

1)AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ (ABD)

  • En yoğun şekilde Delaware olmak üzere tüm eyaletler

  • USA deniz aşırı bağlı ve ilgili ülkeleri; Örneğin Virgin Islands of United States (Amerika Virjin Adaları), Marshall Islands (Marshall Adaları)

2)İNGİLTERE

  • Ingiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda

  • Deniz aşırı krallığa bağlı ülkeler örneğin British Virgin Islands (Britanya Virjin Adaları), Isle of Mull (Mull Adası), Channel Islands (Manş Adaları), Cayman Islands (Cayman Adaları),

  • Gibraltar (CebeliTarık )

3)IRLANDA

4)MALTA

BİZE ULAŞIN


YARGITAY ÇALIŞMA KOŞULLARINDA ESASLI DEĞİŞİKLİK SONUCU İŞ SÖZLEŞMESİNİ FESİH EDEN İŞÇİYİ HAKLI BULDU VE TAZMİNAT TALEBİNİ KABUL ETTİ
YARGITAY ÇALIŞMA KOŞULLARINDA ESASLI DEĞİŞİKLİK SONUCU İŞ SÖZLEŞMESİNİ FESİH EDEN İŞÇİYİ HAKLI BULDU VE TAZMİNAT TALEBİNİ KABUL ETTİ
Davacı işçi rızası dışında olan esaslı değişiklik ve yetkisi olmayan yerde görevlendirilmiş olması nedeniyle iş sözleşmesini haklı neden ile fesih ettiğini kıdem tazminatı talep ettiğini ileri sürdü.
DEVAMINI OKU>
MESLEK HASTALIĞI
MESLEK HASTALIĞI
Meslek hastalığına yakalanan kişi ise her şeyden önce ‘işçi’ sıfatına haiz olmalıdır. SGK yardımlarından yararlanması için işçinin sigortalı olması gerekmektedir ancak meslek hastalığına yakalandığı tarihte sigortalı olmasına gerek yoktur.
DEVAMINI OKU>
Hedeflerinize ulaşabilmek için
ticari bakış açısı ile hukuki uzmanlığı
birleştirerek yaratıcı ve pratik
çözümler öneriyoruz.
İLETİŞİM